Розрахунок рівня шуму

Розрахунок рівня шуму проводиться під час будівництва житлових, громадських та виробничих будівель.

Що вважають шумом?

Шумом називають певну сукупність звуків, які можуть мати різну висоту та інтенсивність, вони можуть змінюватись у часі. Звук може викликати досить неприємні відчуття у мешканців будинку та людей, які працюють. З погляду фізіології шумом можна назвати будь-які небажані звуки, які заважають сприйняттю корисних звуків, якими є мова і різноманітні виробничі сигнали. Негативно впливає як на сам слуховий апарат, а й у нервову систему людини. Через шум може псуватися робота серця, також шум може викликати й інші захворювання.

Рівень розраховується у проектній документації. Ця процедура проводиться для того, щоб забезпечити допустимі параметри рівня шуму на території житлової будівлі. Під час проведення акустичного розрахунку визначаються всі джерела шуму в даному районі, визначаються і характеристики цих джерел шуму, також визначається те, наскільки джерела шуму можуть вплинути на об'єкт житлової забудови. У тому випадку, якщо потрібно дотриматися санітарних норм, розробляються шумозахисні заходи.

З джерел можна виділити різноманітне технологічне обладнання, транспортні засоби, роботу механізмів та іншого обладнання, що розташоване біля житлового об'єкта. Ступінь впливу рівня шуму на людину залежатиме від того, наскільки сильним буде звуковий тиск, а також частотні характеристики. Рівень шуму не повинен перевищувати допустимий рівень, який суворо встановлений за допомогою санітарних норм, що діють.

Розрахунок рівня шуму

Як виконується розрахунок рівня шуму

Для початку збираються та аналізуються всі дані. Визначаються всі джерела у місці, де планується будівництво житлового об'єкта, визначаються акустичні характеристики джерел та режим роботи. Також визначаються параметри приміщення, в якому розташовуються джерела шуму. Вимірюються геометричні, а також звукоізоляційні параметри елементів, що входять до огороджувальних конструкцій, через які шум і проникатиме на вулицю.

Визначаються точки, в яких потрібно розрахувати рівень у приміщеннях та на території житлової забудови. Для цих точок проводиться акустичний розрахунок індексу, визначається те, який рівень шуму може бути на даному об'єкті. Потім визначається відстань і шлях поширення звуку джерела цього звуку до розрахункової точки.

Потім визначаються всі елементи, що екранують, які є в даному районі. Визначаються всі перешкоди, які є на шляху розповсюдження звукової хвилі. Це можуть бути різноманітні зелені насадження, забудови та інші об'єкти. Аналізуються всі елементи конструкцій, що захищають, за допомогою яких шум може проникнути в приміщення. Також аналізується те, яка звукоізоляційна здатність цих конструкцій, що захищають.

Розрахунок повітряного шуму

Виконується визначення рівня шуму певних розрахункових точках. Розраховуються рівні звукового тиску та рівня звуку відповідно до нормативних документів. Для оцінки очікуваного рівня шуму використовується розрахунковий спосіб, є спеціальна програма. У кожній з розрахункових точок складаються всі рівні шуму від усіх джерел, які розташовані поблизу житлової забудови. Внаслідок проведення акустичного розрахунку визначаються рівні звукового тиску з певними частотами. Також визначається значення рівня звуку у певних розрахункових точках.

Проведення аналізу одержаних результатів при розрахунку рівня шуму

Після того, як будуть отримані всі дані, проводиться їх аналіз, а потім зіставляються всі значення очікуваного рівня шуму, отриманого в розрахункових точках з допустимими значеннями, які встановлені законодавчо. Якщо ж звуковий тиск у розрахункових точках збільшено і перевищує норми, потрібно провести всі необхідні заходи щодо зниження рівня в розрахункових точках. Завдяки шумозахисним заходам можна зменшити акустичну дію до необхідного рівня.

Після того, як здійснюються всі необхідні шумозахисні заходи, проводять перевірочний ізоляція шуму розрахунок для того, щоб зрозуміти, наскільки ефективними були вжиті заходи. Підсумкові результати вносяться до документації, встановлюється очікуваний рівень шуму у необхідних розрахункових документах з урахуванням проведених заходів.

Також терміни проведення акустичного розрахунку будуть визначені залежно від того, скільки джерел шуму необхідно дослідити, від типу приміщення, його конструкції та призначення. Також замовник має надати необхідну кількість вихідних матеріалів. Все це обмовляється із замовником.

Яким параметрам приділяють увагу при розрахунку рівня шуму

Шумом називають коливальний рух, який поширюється хвилеподібно, має випадковий і досить безладний характер. Характер поширення шуму називають звуковий хвилею, звуковим полем у своїй називають те середовище, у якій звукова хвиля поширюється.

З основних джерел можна виділити інженерне та технологічне обладнання. І технологічного обладнання можна виділити машини, установки та апарати, які виробляють продукцію. Інженерним обладнанням називають апарати, комунікації та машини, завдяки яким подається та відводиться рідина, газ, а також електрична енергія. Основними джерелами шуму прийнято вважати потоки транспорту, залізничний та повітряний транспорт, різноманітні підприємства чи їх установки.

При розрахунку рівня шуму особливу увагу необхідно приділити тому, наскільки одночасно працює обладнання, який режим роботи, перепади висот на даній місцевості і розрахунок ізоляції повітряного шуму на відкриті вікна. Для того, щоб захистити людей, що знаходяться в приміщенні від шуму, використовується обладнання, яке має низькі шумові характеристики, обладнання розміщується поза приміщеннями, вентиляційні камери звукоізолюються, також використовуються гнучкі вставки.

Джерело: https://ecosound.kiev.ua/ctat-i/vozmozhen-li-samostojatelnyj-raschet-shumoizoljatsii-/

Наверх